Česká 3DDen dokáže z plastů vylovených z oceánu vytisknout téměř cokoli

Česká 3DDen dokáže z plastů vylovených z oceánu vytisknout téměř cokoli

Společnost 3DDen vsadila na 3D tisk, ale nejen ten klasický. Díky tomu, že vyvinula vlastní pokročilé tiskárny a řešení, dokáže vytisknout nejen běžné věci známé v oblasti v 3D tisku, ale i specifické produkty, jako jsou například merchandising figurky s přesností na setiny milimetru. Zaměřuje se také na dekorace do domácností a firem či designový nábytek.

V pražských Horních Počernicích v Xaverově v prostorách bývalé velkofarmy drůbeže nyní funguje unikátní velkofarma 3D tiskáren. Zde téměř nonstop pracuje téměř tři stovky 3D tiskáren různých druhů. „Lze říci, že navazujeme na úspěchy největšího světového výrobce 3D tiskáren, české firmy Prusa Research, od které také část strojů máme.
Ty nám ale již nestačily na složitější a propracovanější produkty, a proto jsme začali vyvíjet své vlastní 3D tiskárny,“
říká Jan Hřebabecký, zakladatel a CEO společnosti 3DDen a dodává: „V ČR, Evropě ani USA jsem nenašel takhle velkou 3D tiskovou farmu, jako je ta naše. Odlišujeme se i zaměřením – specializujeme se na vícebarevný tisk z kombinovaného materiálu a jsme na zakázku schopni ve 3D vymodelovat a vytisknout prakticky cokoli. To navíc velmi rychle, prakticky do druhého dne.“

Stovky druhů různých výrobků

Část strojů je na míru sestrojena odborníky z 3DDen. Ty jsou pak světově unikátní, protože vyrábějí specifické kompletní předměty z unikátního ekologického filamentu, suroviny pro 3D tisk v podobě vlákna na cívkách, která je vyrobena z recyklovaného plastu z plastových lahví a dalšího odpadu vyloveného ze světových oceánů. Navíc za cenu nižší, než je cena nového filamentu z plastu z prvovýroby.

3DDen segment 3D tisku vývojově posunuje. Na svých tiskárnách totiž vyrábí stovky druhů různých výrobků od malých figurek postaviček z filmů, merchandising světových hudebních skupin, medailí a pohárů pro sportovní týmy z celého světa, až po designový nábytek pro firmy a domácnosti. Umí zkrátka vytisknout téměř cokoli.

„Naše specifikum a originalita je v tom, že dokážeme vyrobit téměř vše představitelné, a to na míru. Například do naší kanceláře jsme si vytiskli obří designovou stěnu, jež je přesnou replikou povrchu Marsu,“ říká Hřebabecký a dodává: „Důležité je, že našimi výrobky vytištěnými v Praze úspěšně konkurujeme výrobkům dováženým tisíce kilometrů z Číny. Jsem konkurenceschopní jak cenově, tak provedením a designem. A navíc díky kapacitě jsme schopni dodat výrobky téměř hned a z ekologického materiálu.“

Firmu 3DDen založil a řídí Jan Hřebabecký, úspěšný investor zejména v oblasti e-commerce a retailu. Spoluvybudoval například firmy RONDOgo, Hellspy či I&Q GROUP.

Zdroj informací

3DDen a NejBusiness.cz
Foto: 3DDen

Datum

3. února 2024

Fotogalerie

Page generated in 1.4942 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál