ABB představuje nejmenší průmyslový robot s nejvyšší nosností a přesností ve své třídě

ABB představuje nejmenší průmyslový robot s nejvyšší nosností a přesností ve své třídě

Společnost ABB uvedla na trh svůj dosud nejmenší průmyslový robot, který nabízí nové možnosti rychlejší, flexibilnější a kvalitnější výroby nositelných chytrých zařízení. Díky svým kompaktním rozměrům, nejvyšší nosnosti ve své třídě a bezkonkurenční přesnosti nabízí nový IRB 1010 výrobcům elektroniky možnost zvýšit výrobu zařízení, jako jsou chytré hodinky, sluchátka, senzory a sportovní a zdravotní trackery prostřednictvím automatizace.

"Trh s nositelnými chytrými zařízeními zrychluje a prognózy odhadují, že v letech 2022 až 2028 zaznamenáme dvouciferný růst," uvádí Rui Liang, výkonný ředitel divize elektroniky ABB Robotika. "Aby bylo možné tohoto růstu dosáhnout, požadují společnosti kompaktní robotická řešení, která jsou vhodná pro stísněné výrobní prostory a linky na výrobu elektroniky a která dokáží přesně manipulovat s malými součástkami používanými v nositelných zařízeních. Náš robot IRB 1010 s nosností 1,5 kg, který je nejpřesnější ve své třídě, tyto požadavky splňuje a umožňuje společnostem maximalizovat výkon a produktivitu a zároveň zachovat špičkovou kvalitu výrobků."

IRB 1010 je navržen pro využití ve stísněných prostorách a u speciálních strojů z oblasti výroby elektroniky. Díky dosahu 370 mm a rozměrům 135 × 250 mm je IRB 1010 o 30 % menší než současný nejmenší robot ABB IRB 120. Tyto kompaktní rozměry zvyšují počet buněk, které lze umístit do výrobních prostor, a umožňují tak výrobcům zvýšit produkci.

Robot IRB 1010 je schopen manipulovat s předměty o hmotnosti do 1,5 kg, má tedy nejvyšší nosnost ve své třídě a dokáže zvednout předměty s třikrát větší hmotností než srovnatelné roboty v této kategorii. Tato zvýšená nosnost ve spojení se vzduchovou hadicí o větším průměru, která poskytuje větší výkon pro vakuové sání, umožňuje robotu manipulovat s více předměty současně a zvyšuje počet předmětů, kterými lze manipulovat za hodinu. Lze ho využít v aplikacích, jako je odlepování fólií, manipulace s materiálem, montáže, lepení a kontrola.

Produktivitu robotu zvyšují i brzdy, jimiž je vybaven na každé ze 6 os, které umožňují, aby rameno robotu zůstalo při vypnutí nebo zastavení bezpečně fixováno. To znamená, že nedochází ke ztrátovým časům při obnovování, čímž dokáže IRB 1010 zajistit mnohem vyšší produktivitu než jiné roboty v této třídě.

Vysokou přesnost robotu IRB 1010 zajišťuje řídicí jednotka ABB OmniCore™ E10, která nabízí ve své třídě nejlepší opakovatelnou přesnost najetí do bodu a opakovatelnost dráhy 0,01 mm. Díky svému štíhlému designu je řídicí jednotka vhodná pro montáž malých dílů v aplikacích, kde je třeba minimalizovat velikost výrobních buněk. Řídicí jednotka nabízí flexibilitu pro splnění měnících se požadavků díky vestavěné digitální konektivitě a více než 1000 doplňkových funkcí, které umožňují snadnou škálovatelnost.

Řídicí jednotka OmniCore E10 spotřebovává až o 20 % méně energie ve srovnání s předchozími řídicími jednotkami ABB IRC5C, a umožňuje tak výrobcům snížit náklady na energii a zvýšit energetickou účinnost.

Snadné programování díky softwaru Robot Control Mate

Programování IRB 1010 je snadné díky softwaru ABB Robot Control Mate, který je k dispozici jako doplněk k programovacímu softwaru ABB RobotStudio® a umožňuje uživatelům pohybovat robotem IRB 1010, kalibrovat ho a učit z počítače nebo mobilního tabletu bez nutnosti znalosti programování.

Toto jednoduché programování spolu s malými rozměry IRB 1010 otevírá také nové možnosti pro vzdělávací aplikace. Díky kompaktnímu provedení je IRB 1010 vhodný pro instalaci na stolní počítače ve třídách a jeho snadné ovládání umožňuje učitelům i studentům rychle si osvojit dovednosti potřebné pro programování a obsluhu.

IRB 1010 doplňuje komplexní řadu průmyslových robotů ABB, která zahrnuje širokou škálu malých, středních a velkých variant, včetně rozšiřující se rodiny kolaborativních robotů, jež umožňují bezpečnou úzkou spolupráci s člověkem.

Zdroj informací

ABB a NejBusiness.cz

Datum

3. listopadu 2022

Fotogalerie

Page generated in 1.4266 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál