DB Schenker a Lufthansa Cargo vítají Lenovo na palubě uhlíkově neutrálních letů

DB Schenker a Lufthansa Cargo vítají Lenovo na palubě uhlíkově neutrálních letů

Další významný hráč globálního byznysu se připojil k DB Schenker a Lufthansa Cargo na jejich cestě za zelenějším dodavatelským řetězcem: výrobce elektroniky a počítačových technologií Lenovo se rozhodl tímto způsobem přepravovat ze Šanghaje do Frankfurtu nad Mohanem 20 tun zboží týdně. Náklad tvoří primárně notebooky a počítače pro soukromé i firemní uživatele. Uhlíkově neutrální nákladní let je jediným pravidelným charterovým spojem na světě, který zcela využívá udržitelné letecké palivo.

Udržitelné letecké palivo (SAF) se vyrábí převážně z biomasy, jako například z recyklovaného rostlinného oleje použitého v kuchyni. Při jeho spalování v motoru se uvolňuje stejné množství oxidu uhličitého, které rostliny během svého růstu už odstranily z atmosféry.

„Náš SAF charterový let pomáhá firmám zajistit přepravu jejich zboží udržitelným způsobem. Lenovo je pro tuto přelomovou iniciativu skvělým příkladem. Těšíme se na další značky, které spolu s námi dají přednost dekarbonizaci svého dodavatelského řetězce,“ řekl Thorsten Meincke, člen představenstva pro letecké a námořní přepravy v DB Schenker.

„Udržitelnost je zásadní pro náš byznys a naši misi zpřístupnit chytré technologie široké veřejnosti. Jsme hrdí na to, že prostřednictvím této spolupráce s DB Schenker a Lufthansa Cargo můžeme naše řešení nadále vylepšovat,“ řekl Gareth Davies, ředitel globální logistiky v Lenovo.

„Stále více zákazníků si uvědomuje, že musíme spolupracovat napříč odvětvími, abychom dosáhli společného cíle. S našimi SAF lety jsme skutečnými průkopníky na cestě k opravdové změně,“ konstatoval Ashwin Bhat, obchodní ředitel Lufthansa Cargo.

Použitím paliva SAF se ušetří na každém letu přibližně 20 tun standardního kerosinu, což představuje 62 tun skleníkových plynů týdně. Oxid uhličitý uvolněný při spalování SAF v motoru odpovídá množství CO2, které z atmosféry zmizelo při fotosyntéze rostlin, z nichž se později vyrobil olej. Dalších 16 tun emisí skleníkových plynů, které vzniknou při samotné výrobě a přepravě paliva, je plně kompenzováno certifikovanými offsetovými projekty, což zajišťuje úplnou neutralitu letů.

DB Schenker a Lufthansa Cargo zahájili celosvětově první pravidelné nákladní lety pokryté udržitelným leteckým palivem mezi německým Frankfurtem a čínskou Šanghají v dubnu 2021 a prodloužili svou spolupráci i na zimní letový řád.

Zdroj informací

DB Schenker a NejChlapi.cz

Datum

2. února 2022

Page generated in 1.1823 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál