Co zažívá řidič autobusu? Ve vtipném filmu společnosti Busline se představí řada hvězd

Co zažívá řidič autobusu? Ve vtipném filmu společnosti Busline se představí řada hvězd

Říká se, že „Řidič tvrdý chleba má“… Tento motiv použila dopravní společnost BusLine jako osu svého krátkého filmu o jednom typickém dni řidiče autobusu. V hlavní roli řidiče Milana se představí Ivan Vyskočil, dalších rolí se zhostili Jaroslava Obermaierová, Václav Helšus, Anna Kulovaná či Martin Sochor.

Patnáctiminutový film Den s řidičem se natáčel v červnu v lokacích kolem Prahy a na severu Čech, odkud skupina BusLine pochází. Cílem snímku je osvětlit divákům některé taje řidičského řemesla a nastínit žertovné i vážné situace, se kterými si profesionál za volantem musí umět poradit. Autoři neskrývají, že snímek má částečně i náborové ambice, protože řidičů je neustálý nedostatek. Filmem prostupuje sdělení, že šoférský chlebíček je sice občas tvrdý, ale je jistý a férový.

Majitel skupiny BusLine Jakub Vyskočil důvody vzniku filmu komentoval takto: „Už dlouho mě trápí, že se vytrácí uctivý pohled na řidiče – pána vozu, jak to známe z Chalupářů (skvělý V. Menšík) či z filmu Florenc 13,30 (Josef Bek). Naší filmovou produkcí bych tedy rád obnovil uctivý pohled cestujících na šoféry a zároveň bych si přál, aby se i řidičům vracela hrdost na jejich povolání. Doprava je páteří ekonomiky a bohužel vyvolá pozornost jen když někdy nefunguje. Pokud přispějeme k tomu, že se pohled na dopravu a lidi v ní pracující změní, budu spokojen“, dodává Vyskočil.

V průběhu podzimu pak produkční tým TV RTM Plus natočený materiál přestříhá a v podobě krátkých skečů bude odvysílán na internetové televizi Seznam.tv.

Zdroj informací

BusLine, a.s., NejBusiness.cz a NejChlapi.cz

Datum

15. září 2021

Fotogalerie

Page generated in 1.5913 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál